GMINA DOLSK

Herb Gminy Dolsk


Temat: „Kwartalnik Gminy Dolsk” Nr 12 / styczeń 2022 r.


„Kwartalnik Gminy Dolsk”

Nr 12 / styczeń 2022 r.

 

 

 

Drodzy Czytelnicy,

 

jesienno-zimowa aura sprzyjała licznym wyjazdom. Uczniom szkół naszej gminy udało się zwiedzić wiele ciekawych zakątków naszego kraju. Większość wycieczek zrealizowano w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Jednakże to nie wszystko. Uczniowie po raz kolejny wykazali się wiedzą i kreatywnością. Pnąc się na wyżyny swoim umiejętności, zdobyli zaszczytne miejsca w konkursach z różnych dziedzin.

 

Tradycyjnie, 27 grudnia, w Dolsku odbyły się obchody związane z Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Był to szczególny wymiar uroczystości, ponieważ po raz pierwszy obchodziliśmy je jako święto państwowe.

 

Bez wątpienia w klimat zbliżających się świąt mieszkańców gminy wprowadzili: podopieczni dolskiego przedszkola, dekorując choinki na rynku; organizatorzy Jarmarku Świątecznego „Festiwal Piernika” oraz sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich, organizując spotkania mikołajkowe. Wszystkiemu sprzyjała także śnieżna aura, która ucieszyła miłośników zimowego szaleństwa.

 

W 2022 roku życzymy Państwu samych pozytywnych chwil, żebyście potrafili je dostrzegać i cieszyć się nimi, jak miłośnicy zimy, widzący opadające na ziemię płatki śniegu.

 

Udanej lektury

 

 

>>> POBIERZ <<<

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 17 stycznia 2022 r.
Opublikowano dnia 10-01-2022 r.